Finnish Sim Racing Association ry:n hallitus on vaihtunut

18.5.2017 klo 9.00 - Tapani Linnaluoto

Suomen nopein hallitus on valittu!

Lauantaina 13.5. valittiin yhdistykselle uusi hallitus vuoden 2017 toimintakaudelle. Toiminnantarkastajaa ei voitu kokouksessa valita, joten toiminnantarkastajan valitsemiseksi joudutaan järjestämään ylimääräinen yhdistyksen kokous. Samalla voidaan täydentää hallitukseen tyhjäksi jäänyt varajäsenen paikka ja sitä myöten avoimeksi jäänyt varsinaisen taloudenhoitajan toimi. Halukkaita jompaan kumpaan tehtävään pyydetään ilmoittamaan itsestään valitulle hallitukselle.

Yhdistyksen hallituksen varsinaiset jäsenet:

  • Eero Forsblom, puheenjohtaja
  • Joonas Puhakka
  • Juhani Salokivi
  • Olli Pahkala
  • Tapani Linnaluoto, sihteeri, vt. taloudenhoitaja
  • Tommi Hahka

Varajäsenet:

  • Aleksi Elomaa
  • Jere Seppälä

Varapuheenjohtajan valinta tehdään hallituksen sisällä piakkoin.