Finnish Sim Racing Association ry:n hallitus on järjestäytynyt

10.5.2016 klo 18.17 - Tapani Linnaluoto

Finnish Sim Racing Association ry piti vuosikokouksensa lauantaina 7.5. Espoossa. Paikalla oli kymmenen jäsentä. Yli kolmetuntiseksi venyneessä kokouksessa kautensa päättävä yhdistyksen hallitus esitteli suunnitelmia tulevaa eSM-sarjaa varten ja avasi ajatuksia talousarvion ja toimintasuunnitelman taustalla.

Yhdistyksen hallituksessa seuraavalla kaudella jatkaa neljä tuttua nimeä: pj Olli Pahkala, vpj Martti Pietilä, sihteeri Tapani Linnaluoto ja Juhani Salokivi. Uusia hallituksen jäseniä ovat taloudenhoitaja Juha-Pekka Lammi sekä Jere Seppälä. Varajäseniksi valittiin Eero Forsblom, Aleksi Elomaa ja Tommi Hahka.

Jäsenmaksu nousee 18 euroon. Sillä mahdollistetaan Suomen elektronisen urheilun liiton SEUL ry:n uuden eSM-määrittelyn mukainen suomenmestaruussarja. Kesän aikana ajettavasta Sim racing eSM 2016 -sarjasta ja sen ohella järjestettävästä toiminnasta tiedotetaan tarkemmin aivan lähitulevaisuudessa.